Zwycięstwo naszych w Herzogenaurach

Data publikacji: 12 lipca 2016
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Ogromny sukces odniosła reprezentacja powiatu tarnogórskiego U-13 w piłce nożnej, która w Międzynarodowym Turnieju Herzo&Friends Football Cup w Herzogenaurach (Niemcy) zdobyła pierwsze miejsce. W turnieju startowało osiem drużyn.
Reprezentacja powiatu, w skład której weszli zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Ruch Radzionków oraz Towarzystwa Sportowego Gwarek Tarnowskie Góry pokonała drużyny z Niemiec, Chorwacji oraz Austrii.

Turniej odbył się 9 lipca 2016 roku w mieście Herzogenaurach – głównej siedzibie firm Adidas i Puma, na obiekcie treningowym, na którym w 2006 roku podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej przygotowywała się reprezentacja Argentyny.
Drugie miejsce w turnieju zdobyła drużyna z Wolfsberga (Austria) a trzecie Hammerbacher SV (Niemcy).
Oto skład zwycięskiej drużyny: Bartłomiej Gąsior, Mateusz Lipp, Szymon Siwy, Szymon Paździor, Krystian Mitas, Kamil Kruk, Miłosz Ostałowski , Marcel Banysch , Mateusz Grzeszkiewicz, Jan Wróbel oraz trener Marcin Paździor i opiekun Robert Lipp .

Turniej organizowało miasto Herzogenaurach wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Erlangen-Hoechstadt – Tarnowskie Góry, którego prezesem jest Manfred Bachmayer. W imieniu tarnogórskiego samorządu powiatowego w organizacji turnieju uczestniczyli wicestarosta Marian Szukalski oraz Michał Kampa z Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach.