Zwycięska drużyna z wizytą w starostwie

Data publikacji: 18 lipca 2016

Członkowie piłkarskiej reprezentacji powiatu tarnogórskiego, która w Międzynarodowym Turnieju w Herzogenaurach zdobyła pierwsze miejsce, wraz z rodzicami i trenerem Marcinem Paździorem odwiedzili 15 lipca starostwo tarnogórskie gdzie przyjęli ich starosta Józef Burdziak i wicestarosta Marian Szukalski oraz Michał Kampa z Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu.

Jak już informowaliśmy, nasi młodzi piłkarze pokonali w turnieju siedem drużyn z Niemiec, Chorwacji Austrii. Zdobyty na turnieju puchar przekazali staroście, który złożył im gratulacje w imieniu samorządu powiatowego i przekazał list gratulacyjny na ręce ich trenera.
Czytamy w nim:

„GRATULACJE dla MARCINA PAŹDZIORA
Trenera reprezentacji Powiatu Tarnogórskiego w piłce nożnej

W imieniu własnym i Zarządu Powiatu Tarnogórskiego serdecznie gratuluję Panu znakomitego przygotowania drużyny reprezentującej Powiat Tarnogórski na arenie międzynarodowej.
Pańska praca doprowadziła drużynę do zwycięstwa
w Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim U-13 w Herzogenaurach.
Ten sukces jest dla Powiatu Tarnogórskiego znakomitą promocją,
proszę więc przyjąć ode mnie wyrazy najwyższego uznania.
Starosta Józef Burdziak

Reprezentacja powiatu, utworzona z zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Ruch Radzionków oraz Towarzystwa Sportowego Gwarek Tarnowskie Góry, wystąpiła na turnieju w składzie: Bartłomiej Gąsior, Mateusz Lipp, Szymon Siwy, Szymon Paździor, Krystian Mitas, Kamil Kruk, Miłosz Ostałowski , Marcel Banysch , Mateusz Grzeszkiewicz, Jan Wróbel oraz trener Marcin Paździor i opiekun Robert Lipp.

Piątkowe spotkanie było okazją do wspomnień przy słodkim poczęstunku i pamiątkowego zdjęcia na tle herbów partnerskich powiatów: Powiatu Erlangen-Hoechstadt i Powiatu Tarnogórskiego. Członkowie reprezentacji otrzymali na pamiątkę złote tarnogórskie dukaty.