Poplenerowa wystawa w Kałamarzu

Data publikacji: 19 lipca 2016

W galerii Kałamarz przy ul. Górniczej w Tarnowskich Górach odbył się wernisaż kończący Międzynarodowy Plener Artystyczny „Powiat Tarnogórski 2016”. – Zaprosiliśmy jak co roku artystów z Polski, Czech i zaprzyjaźnionego powiatu Erlangen-Hoechstadt w Niemczech. Malowały też z nami dzieci. Podczas pleneru powstało ponad 80 prac ale na wystawie, ze względu na ograniczoną przestrzeń, prezentujemy po jednej pracy każdego artysty – powiedział podczas wernisażu Mirosław Ogiński z Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego.

– Jestem pod ogromnym wrażeniem tego co tutaj zobaczyłem. To niezwykłe dzieła sztuki, w artystyczny sposób rozsławiające piękno naszej ziemi tarnogórskiej – powiedział starosta Józef Burdziak, dziękując uczestnikom pleneru i gratulując im efektów twórczej pracy.
Plener odbywał się od 4 do 14 lipca. Wystawa w Kałamarzu będzie prezentowana jeszcze około trzech tygodni, po czym prace zostaną zaprezentowane w Adelsdorf, w powiecie Erlangen-Hoechstadt.
Głównym organizatorem pleneru było Stowarzyszenie Artystów Śląskich STAŚ, we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Tarnowskich Górach, miastem Radzionków i gminami Krupski Młyn, Świerklaniec i Zbrosławice.

A oto lista uczestników Międzynarodowego Pleneru Artystycznego „Powiat Tarnogórski 2016”:
Maria Stawik-Höhlriegel
Helmut Höhlriegel