Prezydent RP Andrzej Duda przyjął zaproszenie do Tarnowskich Gór

Data publikacji: 19 lipca 2016

Wszystko wskazuje na to, że efektem majowej wizyty starosty tarnogórskiego Józefa Burdziaka i przewodniczącego Rady Powiatu Tarnogórskiego Adama Chmiela w Pałacu Prezydenckim w Warszawie będzie przyjazd do Tarnowskich Gór Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.Szczegóły wizyty będą uzgadniane przed jej realizacją”- czytamy w piśmie nadesłanym do starosty przez sekretarza stanu Adama Kwiatkowskiego, szefa gabinetu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Przypomnijmy, że na zaproszenie prezydenta RP Andrzeja Dudy starosta tarnogórski Józef Burdziak i przewodniczący Rady Powiatu Tarnogórskiego Adam Chmiel uczestniczyli 31 maja w uroczystych obchodach Dnia Samorządu Terytorialnego w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, jako jedyni reprezentanci samorządów z terenu powiatu tarnogórskiego.
Prezydent podkreślił wówczas, że władze centralne powinny w większym stopniu wspierać samorządy lokalne w mniejszych ośrodkach, zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju, której znaczenie podkreślał już Lech Kaczyński.
– Mam dużą satysfakcję, że w rozmowach kuluarowych okazało się, że zarówno prezydent Andrzej Duda, jak i inni uczestnicy tych rozmów, znają nasze lokalne, tarnogórskie problemy – wspomina starosta Józef Burdziak. – Postanowiłem więc, powołując się na jego obietnicę z kampanii wyborczej, że odwiedzi każdy powiat w Polsce, zaprosić prezydenta Andrzeja Dudę do wizyty w naszym powiecie. Zaproszenie to zostało wstępnie zaakceptowane przez Kancelarię Prezydenta.
W ostatnich dniach szef gabinetu prezydenta RP przysłał do starosty list z podziękowaniem za udział w prezydenckich obchodach Dnia Samorządu Terytorialnego, wraz z potwierdzeniem przyjęcia zaproszenia. „Pragnę poinformować, że dołożymy wszelkich starań aby przesłane zaproszenie zostało uwzględnione w kalendarzu Pana Prezydenta.” – napisał sekretarz stanu Adam Kwiatkowski.
– Na pewno nie stanie się to lada dzień, ale na tym etapie uzgodnień jest to już tylko kwestia znalezienia dogodnego dla pana prezydenta terminu – mówi starosta.
W załączeniu publikujemy pismo nadesłane do starosty przez szefa gabinetu prezydenta RP, a także kilka zdjęć z majowej uroczystości w Pałacu Prezydenckim, pochodzących z oficjalnego serwisu fotograficznego Kancelarii Prezydenta RP. Autorem fotografii jest Krzysztof Sitkowski.