Kajakiem po zdrowie

Data publikacji: 9 sierpnia 2016

Na zaproszenie zarządu Śląskiego Stowarzyszenia Kajakowego „Wiking” Gliwice starosta tarnogórski Józef Burdziak objął patronatem honorowym zbliżający się XXI Ogólnopolski Spływ Kajakowy rzeką Mała Panew, który odbędzie się w dniach od 9 do 11 września.
Już po raz 21. ŚSK „Wiking” zaprasza wszystkich sympatyków aktywnego spędzania czasu wolnego do udziału w spływie kajakowym z tradycjami, zarówno dla początkujących jak i wprawionych kajakarzy. Spływ przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 7 lat wzwyż, jak również dla osób po 65. roku życia.

Imprezę będą zabezpieczać instruktorzy ŚSK WIKING i ratownicy WOPR.
Przed rozpoczęciem przeprowadzony zostanie instruktaż ABC Kajakarstwa dla osób pływających po raz pierwszy.
Trasa spływu podzielona jest na dwa etapy:
I dzień: Pusta Kuźnica – Krupski Młyn – 14 km
II dzień: Krupski Młyn – Zawadzkie ( Żędowice ) – 12 km
Szlak prowadzi przez Bory Lasów Lublinieckich oraz Dolinę Małej Panwi. Na trasie mogą wystąpić powalone drzewa, pnie, konary a także mielizny. Występuje próg wodny przez który nie wolno przepływać.
Poziom trudności organizatorzy określają jako łatwy – lekko uciążliwy.
Szczegółowe informacje i spływie i warunkach uczestnictwa można znależć na stronie ssk-wiking-pl