Mieszkańcy DPS „Przyjaźń” tworzyli z pasją

Data publikacji: 11 sierpnia 2016
Herb Powiatu Tarnogórskiego

W środę 10 sierpnia Spółdzielnia Socjalna „Familia” odwiedziła Dom Pomocy Społecznej „Przyjaźń” organizując trzecie już warsztaty plastyczne pt. ,,Tworzyć z pasją”. Intencją warsztatów była aktywizacja mieszkańców, promowanie twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych, uatrakcyjnienie spędzania przez nich czasu wolnego. Prace plastyczne wykonywane były różnymi metodami i technikami, pobudzającymi wyobraźnię mieszkańców. Wykonane prace zostały wywieszone na holu głównym DPS-u gdzie będzie można je oglądać do 16 sierpnia.
Po zakończeniu zajęć był czas na słodki poczęstunek.

Po zakończeniu zajęć był czas na słodki poczęstunek.
– Spotkanie osiągnęło zamierzony cel, a wspólna praca jeszcze bardziej zintegrowała mieszkańców, dając im przy tym dużo radości i zadowolenia. Bardzo serdecznie dziękujemy za przeprowadzone zajęcia i mamy nadzieję na częstsze spotkania w takich przedsięwzięciach – mówi Michał Suchowski, instruktor ds. kulturalno-oświatowych w DPS „Przyjażń”.
Warsztaty zostały dofinansowane przez Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach.