Gala Izby Przemysłowo-Handlowej

Data publikacji: 23 sierpnia 2016

Kruszec Biznesu, Śrybny Gwarek, Spiżowy Jorg, Dąb Biznesu i Złota Gracja – to nagrody, które zostaną wręczone w najbliższą sobotę, 27 sierpnia, na gali tarnogórskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Uroczystość odbędzie się w Brynku, w użyczonym na ten cel przez Powiat Tarnogórski zespole pałacowo-parkowym. Nagrody wręczy wyróżniającym się firmom prezes IP-H Klaudiusz Siwiec wraz z przedstawicielami samorządów.

– Będzie to już szesnasta edycja lokalnego święta biznesu, którego współorganizatorami są Izba Przemysłowo-Handlowa, Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski w Tarnowskich Górach oraz Radzionków, Miasteczko Śląskie, Świerklaniec i Krupski Młyn – informuje Justyna Ślązok, dyrektor IP-H. – Rozpoczęcie gali planujemy na godzinę siedemnastą, odbywa się ona pod patronatem prezesa Krajowej Izby Gospodarczej Andrzeja Arendarskiego, zapraszamy rektorów wyższych uczelni z terenu Śląska, posłów, senatorów, wojewodę śląskiego, spodziewamy się również przyjazdu przedstawiciela prezydenta Andrzeja Dudy. Naszym głównym celem jest nagrodzenie najlepszych firm z terenu naszego działania.
Kruszec Biznesu to wyróżnienie przyznawane przez Izbę Przemysłowo-Handlową najlepszym firmom regionu, które w minionym roku odniosły sukces rynkowy i mogą poszczycić się dobrymi wynikami finansowymi. O wyróżnienie może starać się każde przedsiębiorstwo działające w naszym regionie, funkcjonujące na rynku ponad pięć lat. Niezależna Kapituła, składająca się z autorytetów naukowych związanych z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach oraz Uniwersytetem Warszawskim pracuje pod przewodnictwem profesora Henryka Brandenburga z Uniwersytetu Ekonomicznego. Kapituła przyznaje nagrody w kategoriach: firma roku, usługa roku, wyrób roku, firma rodzinna. Istnieje także możliwość przyznania wyróżnienia indywidualnego.
Oprócz Kruszców Biznesu podczas gali IP-H wręczone zostaną także nagrody przyznawane wspólnie z samorządami miast i gmin: Dodatkowo wręczone zostaną nagrody – statuetki: Śrybny Gwarek, Spiżowy Jorg, Dąb Biznesu i Złota Gracja Gminy Świerklaniec. Są one przyznawane z inicjatywy Izby Przemysłowo-Handlowej, wraz z samorządami Tarnowskich Gór, Radzionkowa, Miasteczka Śląskiego, Świerklańca i Krupskiego Młyna dla przedsiębiorstw, które prowadzą działalność gospodarczą lub mające siedzibę w wymienionych miastach i gminach, przyczyniających się do rozwoju gospodarczego i promocji gminy czy miasta.

Zdjęcia pochodzą z ubiegłorocznej gali IP-H.