36. rocznica powstania Solidarności

Data publikacji: 1 września 2016

Z okazji 36. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” związkowcy, ich sympatycy oraz przedstawiciele władz samorządowych złożyli 31 sierpnia wieńce i kwiaty pod Dzwonnicą Gwarków w Tarnowskich Górach. W tym miejscu wmurowana jest tablica upamiętniająca 15. rocznicę stanu wojennego.
Wcześniej w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła odprawiona została uroczysta msza święta.

Powiat tarnogórski podczas rocznicowych obchodów reprezentowali starosta Józef Burdziak, przewodniczący Rady Powiatu Adam Chmiel i dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Ewa Brachaczek.