Narodowe Czytanie Quo Vadis w Centrum Kultury Śląskiej

Data publikacji: 2 września 2016

Każda osoba, która przyjdzie jutro, 3 września, o godz. 13.30 do sali koncertowej Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim z własnym egzemplarzem “Quo Vadis” lub innej powieści Henryka Sienkiewicza, może otrzymać pamiątkową pieczątkę Narodowego Czytania 2016, przysłaną do Starostwa Powiatowego przez prezydenta RP Andrzeja Dudę i jego małżonkę Agatę Kornhauser-Dudę.

Przypomnijmy, że starosta tarnogórski Józef Burdziak wspólnie z Tarnogórskim Stowarzyszeniem Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz z Centrum Kultury Śląskiej organizują powiatową edycję wspólnego czytania „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza, w ramach projektu Narodowe Czytanie 2016, któremu patronuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda z małżonką.
„Gorąco zachęcam wszystkich Państwa do wspólnego czytania Quo Vadis 3 września 2016 roku. Chciałbym, aby po raz kolejny Narodowe Czytanie było dla nas wszystkich czasem inspirujących refleksji, przynoszącym radość z kontaktu z prawdziwie wielką literaturą” – napisał Prezydent RP Andrzej Duda w liście inaugurującym akcję.
Wspólne czytanie arcydzieła Henryka Sienkiewicza w powiecie tarnogórskim odbędzie się w sobotę 3 września, o godzinie 13.30, w sali koncertowej Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim (ul. Parkowa 1).
Fragmenty „Quo Vadis” czytać będą między innymi: starosta Józef Burdziak, wójt Świerklańca Marek Cyl, znana aktorka scen polskich Hanna Boratyńska-Lipska – żona zmarłego niedawno aktora Andrzeja Lipskiego, tarnogórzanina z pochodzenia, dr n. med. Krystyna Trela-Janus – adiunkt Zakładu radioterapii Centrum Onkologii w Gliwicach, członkowie Tarnogórskiego Stowarzyszenia Uniwersytet III Wieku i zaproszeni przez nich goście oraz tarnogórska młodzież.

Na uczestników czekają dodatkowe atrakcje, w postaci pokazu walk rycerskich Bractwa Rycerskiego Herbu Lis wraz z pokazem tańców ulicznych w wykonaniu zespołu tańca historycznego Cracovia Danza. Pokazy rozpoczną się o godz. 14.30 na zewnątrz pałacu w Nakle Śląskim.

Wstęp wolny. Zapraszamy serdecznie!