Borowiacy na Gwarkach

Data publikacji: 21 września 2016
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Podczas tegorocznych Gwarków – święta ziemi tarnogórskiej – na zaproszenie starosty tarnogórskiego Józefa Burdziaka nasz powiat odwiedzili goście z partnerskiego powiatu tucholskiego: wicestarosta tucholski Zenon Poturalski, członek Zarządu Powiatu Jerzy Kowalik oraz sekretarz powiatu Maciej Korda.

Goście zwiedzili miasto, uczestniczyli w licznych gwarkowskich atrakcjach, byli również w tarnogórskim aquaparku, a w niedzielę 11 września, na zaproszenie burmistrza Arkadiusza Czecha, wzięli udział w dorocznym gwarkowskim pochodzie historycznym.
Odbyło się również kameralne spotkanie gości i gospodarzy, z udziałem radnych powiatowych oraz członków Zarządu Powiatu Tarnogórskiego.
Współpraca powiatu tarnogórskiego z tucholskim to nie tylko wymiana okolicznościowych wizyt, ale również kontakty robocze. Na zaproszenie starosty tucholskiego Michała Mroza przedstawiciele tarnogórskiego starostwa będą w dniach 6-7 października uczestniczyli w III Powiatowej Interdyscyplinarnej Konferencji pt. „Widzimy, reagujemy, przeciwdziałamy – cyberprzestępczość oraz funkcjonowanie numeru alarmowego 112”. Organizatorami konferencji są Starostwo Powiatowe w Tucholi, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi oraz tamtejsza Komenda Powiatowa Policji.
Patronat honorowy nad konferencją sprawują wojewoda kujawsko-pomorski oraz komendant wojewódzki policji w Bydgoszczy.