NINIWA Team wraca do domu

Data publikacji: 21 września 2016

Powitanie grupy rowerowej NINIWA Team wracającej z „Misji JuT”, czyli ośmiotygodniowego rajdu dookoła Morza Czarnego, odbędzie się w najbliższą niedzielę, 25 września, w Kokotku. Jak już informowaliśmy, czworo reprezentantów powiatu tarnogórskiego – Edyta Grajczyk z Pniowca, Robert Jaruszowiec z Tworoga, Marcin Kroczek z Potępy i Malwina Liszczyk z Karchowic – uczestniczy w tej niezwykłej wyprawie rowerowej, której trasa liczy osiem tysięcy kilometrów i prowadzi przez 15 krajów.

To już dziesiąta taka wyprawa, nazywana „Misją JUT”. Rozwinięcie tajemniczego skrótu JUT to „Jezu Ufam Tobie”. Rowerzyści podczas wyprawy modlą się o miłosierdzie dla świata. Codziennie uczestniczą we mszy świętej i odmawiają koronkę do miłosierdzia Bożego.
– Moja córka jedzie po raz drugi, a musiała przejść wcześniej dwie wyprawy przygotowawcze – mówił nam kilka tygodni temu Lucjan Grajczyk, ojciec Edyty. – Wszyscy członkowie wyprawy mają jednolite stroje, ze swoimi nazwiskami, a jeden z nich wiezie ze sobą, na trzymetrowym maszcie z wędki, biało-czerwoną polską flagę. Wyglądają imponująco.
Rowerzyści wyjechali z Kokotka, i w to samo miejsce wrócą 25 września. W wyprawie, której organizatorem i opiekunem jest o. Tomasz Maniura OMI, bierze udział 37 osób. Ojciec Tomasz jest kapłanem odpowiedzialnym za ogólnopolskie duszpasterstwo młodzieży oblackiej i prowadzi w Kokotku Centrum Formacji NINIWA.
Jak nas poinformował Krzysztof Zieliński, sekretarz generalny Stowarzyszenia Młodzieżowego NINIWA działającego w ramach oblackliego duszpasterstwa młódzieży, powitanie grupy NINIWA Team będzie całodziennym wydarzeniem, łączącym tradycyjny rajd rowerowy Tour de Kokotek, a także koncert muzyczny i spotkanie z wracającymi uczestnikami wyprawy.
Dzień rozpocznie Msza św. w parafii o 10.00. Godzinę wcześniej ruszą zapisy do czwartego wyścigu rowerowego Tour de Kokotek. Start wyścigu nastąpi o 11.30 i podzielony będzie na różne kategorie. Konkurencja zapowiada się niezwykle mocno – w zeszłym roku na starcie zameldowało się ponad 100 uczestników! Zawody zakończą się o 15.30, kiedy to po błogosławieństwie w kościele, odbędzie się rozdanie nagród.
Po sporcie nastąpi czas na kulturę! Równo o 16.00 na scenie pojawi się siemianowicki kwartet Albo i Nie – półfinalista VII edycji programu Must Be The Music.
Po koncercie nastąpi przywitanie rowerzystów wracających z „Misji JuT”. Wzruszające chwile potrwają aż do 18.00 kiedy odbędzie się licytacja roweru o. Tomasza Maniury – szefa grupy i pomysłodawcy NINIWA Team.