Wernisaż wystawy Agnieszki Dembończyk i Reginy Olszówki

Data publikacji: 18 października 2016

Serdecznie zapraszamy na wernisaż i wystawę obrazów i sztuk wszelakich tworzonych przez dwie artystki z powiatu tarnogórskiego: Agnieszkę Dembończyk i Reginę Olszówkę, który odbędzie się o godzinie 18.00, 19 października br. w Galerii Kałamarz, ul. Górnicza 7 w Tarnowskich Górach.
Agnieszka Dembończyk

Agnieszka Dembończyk
Uwielbia malarstwo i rękodzieło, które jak przyznaje żartobliwie kradnie jej resztki wolnego czasu, a jednocześnie jest odskocznią i odpoczynkiem. Tworzy obrazy nasycone kolorem i światłem. Największy drobiazg maluje i tworzy z wielką radością, zacięciem i pasją. Poza malarstwem w technice akrylowej zajmuje się także tworzeniem kart okolicznościowych, świeczek, sznurkowych ozdób i biżuterii filcowej. W dorobku posiada udział w ponad 60 konkursach plastycznych – lokalnych, wojewódzkich i ogólnopolskich, w których zdobywała czołowe 1 i 2 miejsca oraz wyróżnienia . Kilkakrotnie jej prace ukazały się w czasopismach „Kram z robótkami”, „Twórcze inspiracje” oraz „Wena”, z którą współpracuje do dzisiaj. W działalności artystycznej ma na koncie kilkanaście wystaw zbiorowych i indywidualnych min w Tarnowskich Górach, Zbrosławicach, Toszku, Gliwicach, Radzionkowie, Tworogu, Pyskowicach, Świętochłowicach, Nakle Śl.
Regina Olszówka
Mieszka i pracuje w Tarnowskich Górach. Maluje od kilkunastu lat, z mniejszymi i większymi przerwami. Jest absolutnym samoukiem. Malowanie to dla niej chwila wytchnienia a zarazem hobby (interesuje się malarstwem i sztuką, w szerokim tego słowa znaczeniu). Maluje przeważnie „do szuflady”. Przedstawione prace to jej swoisty „szkicownik malarski”. Jej ulubioną techniką jest akwarela.
Wystawę organizuje Biuro Komunikacji Społecznej Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach