Dzień Kolejarza

Data publikacji: 25 listopada 2016

24 listopada odbyły się tarnogórskie uroczystości związane z Dniem Kolejarza. Z tej okazji pod pomnikiem ku czci poległych kolejarzy zebrali się pracownicy kolei, związkowcy, parlamentarzyści, władze miejskie oraz powiatowe. W obchodach jako reprezentanci powiatu uczestniczyli starosta Józef Burdziak oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tarnogórskiego Stanisław Wieczorek.

W swoim przemówieniu starosta Józef Burdziak powiedział: Jesteśmy tutaj w przeddzień 25 listopada – Dnia Kolejarza – aby złożyć wyrazy uznania i wdzięczności za Państwa ciężką pracę, wymagającą wysokich kwalifikacji oraz prawdziwego hartu ducha. Tarnowskie Góry to miasto „kolejarskie”. Takim było, takim jest i na szczęście takim pozostanie! Ponad rok temu, poprzednia władza miała w planach przeniesienie większości działów ze Śląskiego Zakładu Spółki PKP Cargo w Tarnowskich Górach do Katowic oraz chciała zlikwidować 200 miejsc pracy! Drodzy Kolejarze! Dzięki waszej bohaterskiej postawie i waszym głośnym sprzeciwie to się nie udało. W tym miejscu pragnę szczególnie podziękować Niezależnemu Samorządnemu Związkowi Zawodowemu „Solidarność” za udźwignięcie, po raz kolejny, ciężaru organizacji dzisiejszej uroczystości, a przede wszystkim za heroiczną i dzielną obronę „kolejarskich” miejsc pracy w Tarnowskich Górach.

Po przemowach zebrani złożyli kwiaty pod pomnikiem poległych oraz pod krzyżem ku czci Św. Katarzyny – patronki kolejarzy.