Sygnalizacja świetlna i nowy samochód dla Policji w Miasteczku Śląskim

Data publikacji: 2 grudnia 2016
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Dwa ważne wydarzenia miały miejsce 1 grudnia br. w Miasteczku Śląskim. Najpierw nastąpiło uroczyste oddanie do użytku nowej sygnalizacji świetlnej w ciągu drogi wojewódzkiej 908 przy Urzędzie Miasta w Miasteczku Śląskim. Inwestycja przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa przy bardzo ruchliwej drodze wojewódzkiej. Nowa sygnalizacja świetlna została dofinansowana m.in. ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Następnie Starosta Tarnogórski Józef Burdziak oraz Burmistrz Miasteczka Śląskiego Krzysztof Nowak przekazali na ręce Tadeusza Stuchlika – Komendanta Powiatowego Policji w Tarnowskich Górach – kluczyki do nowego samochodu marki Kia. Współfinansowany przez gminę i powiat radiowóz będzie służył policjantom do patrolowania tego rejonu.

Obok starosty i burmistrza Miasteczka Śląskiego w obu wydarzeniach wzięli udział m.in. Andrzej Pilot – Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Lucyna Ekkert – radna sejmiku śląskiego, przewodniczący Rady Powiatu Adam Chmiel oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu Stanisław Wieczorek.