Blisko nas – wystawa fotograficzna w Centrum Kultury Śląskiej

Data publikacji: 12 stycznia 2017

Arkadiusz Ławrywaniec (na zdjęciu) jest autorem fotografii, które od 19 stycznia do 15 lutego 2017 r. będą prezentowane na wystawie zatytułowanej „Blisko nas”. Ekspozycja jest dokumentalnym zapisem życia codziennego społeczności żydowskiej skupionej wokół Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Katowicach.
Wernisaż odbędzie się 19 stycznia o godz. 18.00
W programie koncert trio klezmerskiego: DI GALITZYANER KLEZMORIM z Krakowa

Wernisaż odbędzie się 19 stycznia o godz. 18.00
W programie koncert trio klezmerskiego: DI GALITZYANER KLEZMORIM z Krakowa
oraz spotkanie z przewodniczącą Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Katowicach Elżbietą Fajerman. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Arkadiusz Ławrywianiec (ur. 19.01.1967 w Opolu) jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu. Fotografią zajmuje od 1986 roku, kiedy to wykonał własnoręcznie pierwszą odbitkę W latach 1994-2015 pracował w Dzienniku Zachodnim jako fotoreporter. Od 2016 roku współpracuje z Polską Agencją Fotografów Forum. Studiuje w Instytucie Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (Czechy). Od 2009 uczy w Policealnej Szkole Fotograficznej Fotoedukacja w Katowicach. Od 2010 jest członkiem ZPAF. Autor i współautor wystaw w Katowicach, Krakowie, Tychach, Cieszynie, Kłodzku, Warszawie, Sosnowcu, Saint-Etienne, Kolonii. W latach 2011 i 2013 był stypendystą Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury oraz otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Katowice w dziedzinie kultury.

Żródło: CKŚ