„Chemik” z czwartą złotą tarczą!

Data publikacji: 12 stycznia 2017

Technikum nr 1 w Zespole Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach, prowadzonym przez Powiat Tarnogórski, już po raz czwarty znalazło się w ścisłej ogólnopolskiej czołówce w rankingu „Perspektyw”.
10 stycznia 2017 r. w auli Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego poznaliśmy najlepsze licea i technika w Polsce. Była to już XIX odsłona Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, przeprowadzanego przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”. W kategorii „najlepsze technika w Polsce” oceniano ponad 2000 szkół.

Pierwsze miejsce w powiecie, drugie miejsce w województwie śląskim (awans z miejsca piątego zajętego w 2016 roku) i 18. miejsce w Polsce (awans z miejsca 38. zdobytego rok temu) a także 21. miejsce w Polsce w rankingu maturalnym – to imponujący wynik Technikum nr 1 w Zespole Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących.
Technikum nr 1 nosi teraz zaszczytny tytuł „Złotej Szkoły 2017”.
Czwarta „Złota Tarcza” przybyła mu do tych z lat 2014, 2015 i 2016.
Całej szkolnej społeczności gratulujemy sukcesu!
A gimnazjalistom serdecznie polecamy Technikum nr 1, kształcące w zawodach technik analityk, technik ortopeda i technik ochrony środowiska. We wrześniu 2017 Technikum nr 1 planuje uruchomić nowy kierunek – technik optyk.

Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” podkreślił podczas uroczystości ogłoszenia wyników, że finał rankingu jest corocznym świętem edukacji: – Rankingi mogą irytować, ale nie można ich ignorować. Ten Ranking jest już trwałym elementem krajobrazu polskiej edukacji – podkreślił.