Integracyjne jasełka w DPS „Przyjaźń”

Data publikacji: 16 stycznia 2017

11 i 12 stycznia Dom Pomocy Społecznej „Przyjaźń” prowadzony przez Powiat Tarnogórski zorganizował „Przegląd Jasełek 2017”. Swoje inscenizacje zaprezentowały dzieci z Przedszkola nr 17 „Bajkowe Wzgórze” i Przedszkola nr 20 w Tarnowskich Górach, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 w Tarnowskich Górach oraz mieszkańcy DPS „Przyjaźń” z Tarnowskich Gór i DPS „Senior” z Rudy Śląskiej.

– Intencją przeglądu była integracja osób niepełnosprawnych ze środowiskiem lokalnym, aktywizacja mieszkańców, podtrzymywanie tradycji związanych z okresem bożonarodzeniowym, uatrakcyjnienie spędzania czasu wolnego, dostarczenie wrażeń estetycznych naszym mieszkańcom – podkreśla Michał Suchowski, instruktor DPS „Przyjaźń” ds.kulturalno-oświatowych .
Po zakończeniu występów dyrektor DPS-u Izabela Szeliga wraz z kapelanem placówki, księdzem Piotrem Rochoniem, wręczyli dyplomy i słodkie upominki ufundowane przez Radę Dzielnicy Stare Tarnowice, której dziękujemy za wsparcie.