Spotkanie noworoczne strażaków

Data publikacji: 16 stycznia 2017

Strażacy z 34 działających w naszym powiecie jednostek OSP zebrali się 13 stycznia na tradycyjnym spotkaniu noworocznym. Samorząd powiatowy reprezentowali starosta tarnogórski Józef Burdziak i przewodniczący Rady Powiatu Tarnogórskiego Adam Chmiel.
Spotkanie odbyło się w Centrum Bankietowo-Konferencyjnym „Koral” w Miasteczku Śląskim.

Zgromadzonym strażakom życzenia złożył Jan Ozga – prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Tarnowskich Górach, który przedstawił również sprawozdanie z działalności OSP w powiecie w 2016 roku. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele służb mundurowych i samorządowcy miast i gmin z terenu powiatu.

Starosta Józef Burdziak składając druhom i druhnom okolicznościowe życzenia i gratulacje, powiedział:

– U progu Nowego Roku 2017, w imieniu władz samorządowych powiatu tarnogórskiego, pragnę skierować do wszystkich strażaków-ochotników naszej powiatowej społeczności wyrazy najwyższego uznania za to, że każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców i spieszą im z pomocą narażając własne życie i zdrowie. Ochotnicza Straż Pożarna powszechnie kojarzy się z odwagą, nieustającą gotowością do twórczego współdziałania, a także z pasją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Tych cech charakteru serdecznie Wam, Druhny i Druhowie, gratuluję, bo to one sprawiają, ze Wasza niezłomna postawa i wysoka sprawność operacyjna cieszą się w społeczeństwie szacunkiem i zaufaniem. Na najwyższe uznanie zasługuje także Wasz udział w integracji lokalnego środowiska i uczestnictwo we wszystkich ważnych dla powiatowej społeczności wydarzeniach i inicjatywach. Dziękując strażakom-ochotnikom za ich codzienną służbę, wyrazy szacunku i podziękowania składam także seniorom służby pożarniczej, działaczom i wychowawcom młodzieży, za nieoceniony wkład w rozwój polskiego pożarnictwa. Wszystkim ludziom strażackiej służby życzę satysfakcji i dumy z osiągnięć, jak najmniej wyjazdów na interwencje, jak najwięcej nowoczesnego sprzętu, a w życiu prywatnym szczęścia i spełnienia marzeń. Wszystkiego co najlepsze życzę także Waszym Rodzinom, które ze zrozumieniem i cierpliwością służą Wam wsparciem w szczególnie trudnych chwilach. Wszystkim sympatykom i przyjaciołom pożarnictwa, obecnym na dzisiejszym spotkaniu, składam serdeczne życzenia Do Siego Roku.