Konkurs o księdzu Blachnickim pod patronatem biskupa i starosty

Data publikacji: 24 lutego 2017

Biskup Adam Wodarczyk na zaproszenie starosty tarnogórskiego Józefa Burdziaka objął honorowym patronatem konkurs dla młodzieży szkół powiatu tarnogórskiego na temat „Ksiądz Franciszek Blachnicki – Ruch Światło-Życie”.

Organizatorami konkursu, upamiętniającego przypadającą 27 lutego 2017 roku 30. rocznicę śmierci ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie, są Salezjański Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tarnowskich Górach, Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach i tarnogórska Parafia pw. św. ap. Piotra i Pawła.

Finał konkursu, w którym swoją wiedzę o księdzu Blachnickim zaprezentuje młodzież szkół ponadgimnazjalnych powiatu tarnogórskiego, odbędzie się w poniedziałek 27 lutego o godz. 8.15 w Salezjańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Towarzyszyć mu będą warsztaty medialne dla uczniów szkół ponadpodstawowych, prowadzone przez profesjonalną ekipę telewizji TRWAM. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród planowane jest na godzinę 13.15.
Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach ufundowało dla zwycięzców konkursu cenne nagrody rzeczowe: aparat cyfrowy Nikon dla zdobywcy pierwszego miejsca, wieżę Philips dla zdobywcy drugiego miejsca, dyktafon Olympus jako nagrodę za zdobycie trzeciego miejsca, oraz słuchawki dla uczniów, którzy zdobędą wyróżnienia.

– Mam nadzieję, że konkurs, którego Starostwo Powiatowe jest współorganizatorem, przyczyni się do lepszego poznania przez młodzież naszego powiatu osoby i dorobku Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego oraz fenomenu Oazy, jako ruchu społeczno-religijnego mającego wpływ na odnowę życia w Kościele i w Polsce – mówi starosta tarnogórski Józef Burdziak.

Na zaproszenie starosty patronat honorowy nad konkursem objął biskup pomocniczy Archidiecezji Katowickiej Adam Wodarczyk – postulator procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego Franciszka Blachnickiego, wieloletni członek a obecnie moderator generalny Ruchu Światło-Życie, tarnogórzanin z pochodzenia.
W liście adresowanym do starosty, który publikujemy w załączeniu, biskup Wodarczyk pisze: „Organizatorom i uczestnikom konkursu z serca błogosławię i życzę, aby to wydarzenie owocowało w życiu młodych ludzi. Niech świadectwo życia i niezachwianej wiary tego wybitnego kapłana, dziś Sługi Bożego, inspiruje ich do kształtowania swoich postaw i wyborów życiowych w oparciu o chrześcijańskie wartości.”

Po zakończeniu konkursu i warsztatów medialnych Ruch Światło-Życie działający przy parafii Piotra i Pawła wraz z Kołem Przyjaciół Radia Maryja i Telewizji TRWAM zapraszają 27 lutego o godz. 17.30 na uroczystą mszę świętą z okazji 30. rocznicy śmierci Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, której uczestnicy będą prosić Boga o jego rychłą beatyfikację. Mszę świętą, która będzie transmitowana na żywo przez telewizję TRWAM, poprzedzi program słowno-muzyczny.