Przekaż 1 proc. podatku organizacjom z powiatu (cz. 8)

Data publikacji: 28 lutego 2017
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Prezentujemy organizacje pożytku publicznego mające siedzibę w powiecie tarnogórskim. Prowadzą różnorodną działalność na rzecz mieszkańców. Warto o nich pomyśleć decydując o przekazaniu 1 procenta podatku dochodowego za rok 2016.


Prezentujemy organizacje pożytku publicznego mające siedzibę w powiecie tarnogórskim. Prowadzą różnorodną działalność na rzecz mieszkańców. Warto o nich pomyśleć decydując o przekazaniu 1 procenta podatku dochodowego za rok 2016.

Dom Pomocy Społecznej Prowadzony przez Ojców Kamilianów w Zbrosławicach przy ul. Wolności 34 (nr KRS 0000238501). Zapewnia całodobową opiekę 95 mężczyznom niepełnosprawnym intelektualnie, najmłodszy ma 27 lat, najstarszy – 84. – W zeszłym roku z jednego procenta uzyskaliśmy ponad 13 tys. zł – mówi Maria Niesler, administrator Domu. – Wydaliśmy je na zakup leków i pieluchomajtek. Podobnie spożytkujemy tegoroczne wpływy.

Fundacja TDJ na Rzecz Edukacji i Rozwoju w Wieszowie przy ul. Moniuszki 1a (nr KRS 0000294837). – Działamy na terenie całego kraju – mówi Janusz Gorol z Fundacji. – Oferujemy dzieciom i młodzieży programy edukacyjne, stypendia, wyjazdy wakacyjne itp. Finansujemy je między innymi z wpływów z jednego procenta. W zeszłym roku skorzystało z nich około 300 osób, kilka było z powiatu tarnogórskiego. Większość naszych programów przeznaczona jest dla dzieci pracowników Grupy TDJ, o udział w niektórych starać się może każdy.

Stowarzyszenie Odnowy Wsi Połomia w Połomi (gmina Tworóg) przy ul. Bytomskiej 42 (nr KRS 0000166669). – Wpływy z jednego procenta są dla nas głównym źródłem finansowania działalności – przyznaje Cecylia Pytlik, prezes Stowarzyszenia. – Skupiamy się przede wszystkim na integracji naszej społeczności. Organizujemy spotkania np. z okazji dnia kobiet albo dnia matki, przygotowujemy festyny, koncerty i wydarzenia o charakterze sportowym.

W aktualnym wykazie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej jest 28 OPP z powiatu tarnogórskiego. Chcemy zaprezentować wszystkie. Poprzednia część prezentacji jest tutaj.

Zachęcam szczególnie do wspierania tych, które są związane ze Starostwem Powiatowym, lub pomagają naszemu szpitalowi, szkołom i innym jednostkom – mówi Józef Burdziak starosta tarnogórski.

W tym roku termin indywidualnego rozliczenia się z podatku dochodowego od osób fizycznych mija 2 maja. W formularzu PIT jest rubryka dotycząca przekazania 1 proc. na rzecz organizacji pozarządowej.

Call Now ButtonZadzwoń teraz