Wizyta samorządowców w Częstochowie

Data publikacji: 21 marca 2017

Pobyt tarnogórskich samorządowców w Częstochowie, który miał miejsce 16 marca, rozpoczął się mszą świętą w Kaplicy Cudownego Obrazu, odprawioną w intencji wszystkich mieszkańców powiatu. Po nabożeństwie uczestnicy zwiedzali Jasną Górę pod opieką ojca Kamila Krzysztofa Szustaka, dyrektora Radia Jasna Góra.

Następnie starosta tarnogórski Józef Burdziak i wicestarosta Marian Szukalski złożyli wizytę w Starostwie Powiatowym w Częstochowie, gdzie spotkali się z przedstawicielami władz samorządowych Powiatu Częstochowskiego: starostą częstochowskim Krzysztofem Smelą, członkami zarządu Grzegorzem Dynerem, Janem Miarzyńskim i Leonardem Smolarskim oraz skarbnikiem powiatu częstochowskiego Krzysztofem Toczko. Podczas spotkania podsumowano dotychczasowe – nawiązane podczas ubiegłorocznej wizyty w częstochowskim starostwie – kontakty robocze między obydwoma powiatami. Dyskutowano również o zagrożeniach dla przyszłości samorządu terytorialnego w Polsce.
– Była to już moja druga wizyta w Częstochowie w tym miesiącu – mówi starosta Józef Burdziak. – 6 marca reprezentowałem władze samorządowe Powiatu Tarnogórskiego podczas Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich, podczas którego również rozmawialiśmy o niepokojących samorządy szczebla powiatowego zmianach legislacyjnych wprowadzanych i zapowiadanych przez władze państwa.