Laureaci „Srebrnej czcionki” w Telewizji Katowice

Data publikacji: 3 kwietnia 2017
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Czterdziestoosobowa grupa laureatów Tarnogórskiego Konkursu Dziennikarskiego „Srebrna czcionka 2017” wybrała się w nagrodę na wycieczkę do Telewizji Katowice. Koszty wyjazdu do TVP3 dofinansowało Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach. Dzięki tej nagrodzie-wycieczce młodzi redaktorzy najlepszych w powiecie tarnogórskim szkolnych gazet zwiedzili studia i budynek TVP w Katowicach. Mogli poznać wiele ciekawych pomieszczeń, dotknąć tajemniczych telewizyjnych urządzeń do realizacji programów,a nawet „pobawić” się kamerami.

Czterdziestoosobowa grupa laureatów Tarnogórskiego Konkursu Dziennikarskiego „Srebrna czcionka 2017” wybrała się w nagrodę na wycieczkę do Telewizji Katowice. Koszty wyjazdu do TVP3 dofinansowało Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach. Dzięki tej nagrodzie-wycieczce młodzi redaktorzy najlepszych w powiecie tarnogórskim szkolnych gazet zwiedzili studia i budynek TVP w Katowicach. Mogli poznać wiele ciekawych pomieszczeń, dotknąć tajemniczych telewizyjnych urządzeń do realizacji programów,a nawet „pobawić” się kamerami. Uczestniczyli także w spotkaniu z dziennikarką Marianną Durczok, która wyczerpująco opowiedziała im o pracy w mediach. Dzieci zadawały jej wiele pytań, a wnioski z wyprawy wykorzystane zostaną w codziennej pracy szkolnych żurnalistów.
Wycieczka odbyła się 28 marca, uczestniczyli w niej uczniowie – redaktorzy gazet szkolnych, które zajęły I i II miejsce w Tarnogórskim Konkursie Dziennikarskim „Srebrna czcionka 2017”.
Przypomnijmy, że wśród pism redagowanych przez uczniów szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zdobył “Krecik” z Gimnazjum nr 5 w Rybnej a drugie miejsce pismo „Na Ostatnią Chwilę” z gimnazjum z Miasteczka Śląskiego. Wśród gazet wydawanych przez uczniów szkół podstawowych, jury najwyżej oceniło “No Name” z Nakła Śląskiego a drugie miejsce jurorzy przyznali gazetce “Echo” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Piekarach Śląskich.

Call Now ButtonZadzwoń teraz