Please install Yoast SEO plugin and enable the breadcrumb option to use this shortcode!

Mistrzyni olimpijska z Radzionkowa

Data publikacji: 3 kwietnia 2017
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Daria Jasińska – uczennica Zespołu Szkół w Radzionkowie i zawodniczka Klubu Olimpiad Specjalnych „SOKOŁY” w Miedarach – zdobyła złoty medal w biegu na 400 metrów na rakietach śnieżnych podczas XI Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych. Igrzyska rozegrane zostały w Ramsau w Austrii od 14 do 25 marca 2017 roku.

Daria reprezentowała Polskę po uzyskaniu nominacji olimpijskiej przez Komitet Krajowy Olimpiad Specjalnych Polska. Nominację odebrała z rąk ministra sportu i turystyki Witolda Bańki. Dzięki temu mogła reprezentować Polskę w biegu na rakietach śnieżnych.
Zanim Daria dotarła do najwyższego miejsca na olimpijskim podium, musiała zmierzyć się z wieloma zawodniczkami na szczeblu ogólnopolskim, a jeszcze wcześniej pokonać konkurentki na szczeblu regionalnym. Dzięki szkole, rodzicom i Olimpiadom Specjalnym Daria uprawia sport i może rozwijać się i przełamywać swe bariery.
Skład polskiej kadry XI Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych stanowiło 46 zawodników (w tym Daria Jasińska z Zespołu Szkół w Radzionkowie), 13 trenerów (w tym Izabela Mnich z Zespołu Szkół w Radzionkowie) oraz trzech członków kierownictwa. Tegoroczne Igrzyska obyły się pod hasłem „Heartbeat for the world – Serce bije dla świata”. W imprezie uczestniczyło 4300 osób – między innymi: zawodnicy, trenerzy, wolontariusze, członkowie rodzin i przyjaciele zawodników.