Szkoły powiatowe zapraszają gimnazjalistów na dni otwarte

Data publikacji: 3 kwietnia 2017
Herb Powiatu Tarnogórskiego

To będzie ważny tydzień dla powiatowych szkół ponadgimnazjalnych, które myślą już o naborze do pierwszych klas w nowym roku szkolnym. Większość swoją ofertę zaprezentuje na Targach Edukacyjnych oraz podczas dni otwartych. Ich programy są podobne: zwiedzanie szkoły, prezentacje pracowni, możliwość porozmawiania z uczniami i nauczycielami, często słodki poczęstunek.


To będzie ważny tydzień dla powiatowych szkół ponadgimnazjalnych, które myślą już o naborze do pierwszych klas w nowym roku szkolnym. Większość swoją ofertę zaprezentuje na Targach Edukacyjnych oraz podczas dni otwartych. Ich programy są podobne: zwiedzanie szkoły, prezentacje pracowni, możliwość porozmawiania z uczniami i nauczycielami, często słodki poczęstunek.

Już jutro (4.04.), w godz. 9.00 – 18.00 zaprasza do siebie Zespół Szkół Techniczno – Ekonomicznych w Radzionkowie przy ul. Zofii Nałkowskiej 2. – Mamy zawody, których na Śląsku nie ma nikt inny, nasi absolwenci łatwo znajdują pracę, nasi uczniowie co roku jeżdżą na praktyki do Irlandii – powiedziano nam w Radzionkiwie. Dla odwiedzających będą konkursy i zabawy. Szkoła powtórzy dzień otwarty 26 kwietnia. Chce przyjąć 60 uczniów do dwóch klas.

Taką sama liczbę pierwszoklasistów zamierza przyjąć i tyle samo klas chce otworzyć Zespół Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach przy ul. ul. Opolskiej 26. Dni otwarte organizuje 5 i 6 kwietnia w godz. 8.00 – 15.00. Pokaże m.in. pracownie ortopedyczną, kosmetyczną i masażu. Zwiedzających ugości w kawiarence. Do odwiedzin zachęca słowami: – Czekamy na tych, którzy mają konkretny plan na życie. Oferujemy wysoki poziom nauczania i miłą atmosferę.

Nietypowo będą wyglądały dni otwarte w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach przy ul. Sienkiewicza 23. 5 i 6 kwietnia w placówce odbywać się będą Targi Edukacyjne, więc poznać tu będzie można ofertę wszystkich powiatowych szkół. – Oczywiście mamy swoje stoisko, poza tym w ramach dni otwartych będzie można zwiedzić szkołę. Uczymy zawodów bardzo poszukiwanych na rynku pracy. W nowy rok szkolny zespół chce wejść z pięcioma pierwszymi klasami, w których uczyć się będzie ok. 150 młodych ludzi.

Cztery pierwsze klasy w technikum, jedna w szkole zawodowej – w sumie ok. 130 nowych uczniów – to plan na nowy rok szkolny Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej im. Karola Goduli w Tarnowskich Górach przy ul. Sobieskiego 5 . – Mieliśmy już dzień otwarty w marcu. Teraz będą jeszcze dwa 5 i 6 kwietnia. W programie m.in. zwiedzanie klas poczęstunek – powiedziano nam w szkole.

150 uczniów do 6 klas chce przyjąć Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Tarnowskich Górach przy ul. K. Miarki 17. Że warto się tam uczyć mają się przekonać 5 i 6 kwietnia, w godz. 9.00 – 15.00. – W salach technologicznych zorganizujemy prezentacje profilów i kierunków nauczania. Chcemy powiedzieć kandydatom, że na zdobyty u nas zawód związany z turystyką lub żywieniem zawsze będzie popyt, a robotyzacja pomaga a nie zagraża takim miejscom pracy.

5 i 6 kwietnia, w godz. 9.00 – 13.30 dla przyszłych uczniów otworzy się Zespół Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach przy ul. Legionów 35. 1 września chce mieć dwie pierwsze klasy z 60 uczniami. – Ci którzy się do nas wybierają znają szkołę od dawna. Przez cały rok szkolny organizujemy różnego rodzaju warsztaty i konkursy. Przychodzą do nas kreatywne osoby, szukające ciekawego zawodu, ze zdolnościami artystycznymi. Często słyszymy, że o wyborze zdecydowała także niepowtarzalna atmosfera naszej szkoły – usłyszeliśmy w „plastyku”.

Występy artystyczne, piknik na szkolnym boisku z pieczeniem kiełbasek – tak chce przekonywać do siebie Wieloprofilowy Zespół Szkół w Tarnowskich Górach przy ul. Sienkiewicza 6. Na zainteresowanych czeka 5 i 6 kwietnia, w godz. 8.00- 14.00. W szkolonych klasach będą szerokie informacje o zawodach, które można tu zdobyć, uczniowie zorganizują także kawiarenkę z domowymi wypiekami. W zespole liczą, że pierwszego września będą mieli 180 nowych uczniów w trzech klasach technikum i w trzech klasach zawodowych.

Dwie klasy technikum i jedną klasę zawodową chce otworzyć Zespół Szkół Budowlano-Architektoncznych w Tarnowskich Górach przy ul. Okrzei 3. Będzie w nich miejsce dla ok. 90 uczniów. Chętni mogą zobaczyć szkołę 5 – 6 kwietnia, w godz. 9.00 – 14.00. Nauczyciele będą mówili o zawodach a uczniowie dla przyszłych kolegów przygotowali m.in. escape room. – Na pytanie dlaczego u nas odpowiadamy krótko: dajemy zawód, mamy atmosferę, po szkole jest praca – powiedziano na w ZSBA.

Pokaz musztry, pokaz aikido szkolenie z obsługi broni to niektóre atrakcje przygotowane przez Zespół Szkół Techniczno – Usługowych w Tarnowskich Górach przy ul. Pokoju 14. Dni otwarte organizuje 5 i 6 kwietnia, w godz. 8.00 – 14.00. – Mamy stypendia fundowane dla tych, którzy przyszłość zwiążą z pracą na kolei, mamy bezpłatne praktyki i klasy przygotowujące do pracy w służbach mundurowych, współpracujemy z V Pułkiem Chemicznym w Tarnowskich Górach – usłyszeliśmy w zespole. Liczą tam, że od 1 września w trzech pierwszych klasach licealnych, dwóch w technikum i jednej zawodowej naukę rozpocznie 170 uczniów.

7 kwietnia, w godz. 9.00 – 13.00, będzie dzień otwarty w II Liceum Ogólnokształcącym im. S Staszica w Tarnowskich Górach przy ul. Piłsudskiego 7. Szkoła chciałaby rozpocząć kolejny rok szkolny ze 180 nowymi uczniami w sześciu pierwszych klasach. – Zaprezentujemy profile nauczania, ale chyba najważniejsze dla szukających szkoły będą rozmowy z obecnymi uczniami, którzy opowiedzą jak u nas jest – powiedziano nam w II LO.

Zadzwoń teraz