Targi Edukacyjne 2017

Data publikacji: 6 kwietnia 2017
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Wczoraj i dziś (5 i 6 kwietnia 2017 r.) w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach odbywały się Targi Edukacyjne zorganizowane przez Starostwo Powiatowe. Wczoraj (5 kwietnia) targi odwiedziła komisja oceniająca pomysłowość i walory informacyjne poszczególnych stoisk wystawowych, przygotowanych przez szkoły ponadgimnazjalne prowadzone przez powiat.

Wczoraj i dziś (5 i 6 kwietnia 2017 r.) w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach odbywały się Targi Edukacyjne zorganizowane przez Starostwo Powiatowe. Wczoraj (5 kwietnia) targi odwiedziła komisja oceniająca pomysłowość i walory informacyjne poszczególnych stoisk wystawowych, przygotowanych przez szkoły ponadgimnazjalne prowadzone przez powiat. Komisja pracowała w składzie: członek Zarządu Powiatu Adam Baron i naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego Elżbieta Susek. Członkowie komisji nie mieli łatwego zadania. Uczniowie i nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych prześcigali się w pomysłach, aby jak najatrakcyjniej przedstawić gimnazjalistom ofertę edukacyjną swojej placówki. Walory estetyczne, oryginalność, jakość przygotowanych materiałów promocyjnych i sposób promocji wizerunku szkoły to kryteria, jakimi kierowali się członkowie komisji, wybierając najciekawsze stoisko wystawowe.
Wyniki konkursu zostaną oficjalnie ogłoszone podczas Powiatowego Forum Edukacyjnego, którego termin planowany jest na koniec maja.
Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach zorganizowało Targi Edukacyjne już po raz XVI. Odwiedziło je w tym roku okołó tysiąca uczniów, w większości z trzecich klas szkół gimnazjalnych. W tym samym terminie w szkołach ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Tarnogórski odbywały się Dni Otwarte dla gimnazjalistów.

Call Now ButtonZadzwoń teraz