Karol Musioł – „złoty chemik”

Data publikacji: 11 kwietnia 2017

Pierwszy Regionalny Konkurs „Między Nami Chemikami”, zorganizowany przez Wydział Chemii i Ochrony Środowiska Bielskiej Szkoły Przemysłowej, odbył się 7 kwietnia w Bielsku-Białej. W konkursie udział wzięli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa śląskiego. Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej – polegającej na rozwiązywaniu zadań o tematyce związanej z zagadnieniami z chemii oraz laboratoryjnej – podczas której zadaniem uczestników było oznaczenie zawartości kwasu askorbowego w otrzymanej próbce witaminy C.

W rywalizacji uczestniczyło troje uczniów Zespołu Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach: Krystyna Suda – uczennica IV klasy Technikum Chemicznego, Michał Obuchowski – również z IV klasy TCh oraz Karol Musioł z II klasy tego samego technikum. Wszyscy zawodnicy pokazali się z dobrej strony, a zwycięzcą pierwszej edycji konkursu został Karol Musioł. Gratulacje!
Opiekunem zawodników na konkursie był profesor Daniel Kamiński z ZSCH-MiO.