Eko-Wyprawa Powiatowej Reprezentacji Młodzieży

Data publikacji: 26 kwietnia 2017
Herb Powiatu Tarnogórskiego

19 kwietnia 2017 roku 44-osobowa grupa uczniów z Powiatowej Reprezentacji Młodzieży Powiatu Tarnogórskiego pod opieką Zofii Taborowskiej z I LO im.

19 kwietnia 2017 roku 44-osobowa grupa uczniów z Powiatowej Reprezentacji Młodzieży Powiatu Tarnogórskiego pod opieką Zofii Taborowskiej z I LO im. Stefanii Sempołowskiej w Tarnowskich Górach, Ewy Mann z Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Radzionkowie, Katarzyny Kluby-Gąsewicz z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Tarnowskich Górach, Marzeny Woźniak z Wieloprofilowego Zespołu Szkół w Tarnowskich Górach oraz Jarosława Wesołka z Zespołu Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach wyruszyła na trzydniowy podbój Tatr, czyli na Eko-Wyprawę.

A oto relacja z wycieczki nadesłana przez Jarosława Wesołka:

Od początku w drodze drodze towarzyszył nam gęsto padający śnieg. Dotarliśmy do Krynicy Zdrój, gdzie odwiedziliśmy muzeum Nikifora Krynickiego, który słynął z malowania obrazów na tzw. Pamiątkę z Krynicy. Następnie udaliśmy się do pijalni wód mineralnych i zwiedzaliśmy okolicę. Czas miło płynął nam w Krynicy, ale czekała na nas już Kamianna – Miodowa Stolica Polski. Z przewodnikiem zwiedzaliśmy zabytkowy kościół pod wezwaniem NMP i wzięliśmy udział w warsztatach, na których usłyszeliśmy informacje i ciekawostki o pszczołach. Zobaczyliśmy mnóstwo uli i jak zimują w nich pszczoły. Na koniec degustowaliśmy miód i robiliśmy świeczki z wosku pszczelego. Wieczorem dotarliśmy do Pyzówki, gdzie czekała na nas przepyszna kolacja. Po kolacji nadszedł czas na zakwaterowanie i integrację przy śpiewach. Następny dzień spędzaliśmy w Zakopanem. Śnieg i mróz nie odpuszczały i to był idealny moment, żeby wybrać się do Term Chochołowskich. Wszyscy mogli zrelaksować się w basenach i w jacuzzi. Wieczorem przyszedł czas na tańce i zabawę przy muzyce góralskiej kapeli. Ostatniego dnia nadszedł czas na rozstanie z Pyzówką, ale najpierw “zdobyliśmy” Milenijny Krzyż na szczycie obok naszego pensjonatu. Kolejnym naszym zadaniem było znalezienie starego dworca kolejowego w Pyzówce. Po pożegnaniu udaliśmy się do Ludźmierza do Sanktuarium Maryjnego Królowej Podhala. Wszyscy wypoczęci i zrelaksowani po trzech dniach super wycieczki wróciliśmy do domu.
Dziękujemy Powiatowi Tarnogórskiemu za finansowe wsparcie naszej wyprawy. Ponadto składamy podziękowania Katarzynie Wilk z Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach za pomoc w organizacji imprezy. Szczególne podziękowania składamy Zofii Taborowskiej – koordynatorce Powiatowej Reprezentacji Młodzieży za wspaniałe pomysły turystyczne i ich realizację.
Jarosław Wesołek

Call Now ButtonZadzwoń teraz