Wystawa trwa, 6 maja spotkanie z autorem

Data publikacji: 2 maja 2017

W ramach cyklu „Wiosenne ASPiracje” swoje prace wystawia w Centrum Kultuwy Śląskiej prof. Adam Romaniuk, który uprawia grafikę warsztatową (litografia, serigrafia), grafikę komputerową, malarstwo, plakat, ponadto zajmuje się projektowaniem graficznym i grafiką książkową. Wystawa nosi tytuł „Powidoki znaku” i obejmuje wyselekcjonowany zbiór prac z ostatnich 15 lat. Wszystkie dzieła zrealizowane są w technice druku cyfrowego. Prezentowane cykle, to między innymi: „Powidoki”, „Karnawał”, „Depozyt”, „Dialog”, Falochron”, „Podobieństwa”.

uzupełnieniem wystawy jest przygotowana specjalnie dla CKŚ multimedialna ekspozycja „Powidoki znaku – Jagielnica”, której otwarcie odbędzie się 6 maja 2017 r. o godz. 18.00. Będzie to zarazem uroczysta prezentacja całej wystawy. W programie przewidziany jest występ Młodzieżowego Teatru Tańca Współczesnego „Six Limbs Group” Ekspozycję można będzie zwiedzać do 31 maja 2017 r.
Prof. Adam Romaniuk urodził się w 1949 roku w Gliwicach. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki w Katowicach (1969-1973), uzyskując dyplom w Pracowni Grafiki Warsztatowej u prof. Andrzeja Pietscha i w Pracowni Przestrzennego Projektowania Graficznego u doc. Gerarda Labusa. Od 1974 roku jest pedagogiem w katowickiej Filii ASP w Krakowie – obecnie Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Więcej na stronie internetowej Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim: cekus.pl