Otrzymano dofinansowanie

Data publikacji: 9 maja 2017
baner2

W ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Powiat Tarnogórski pozyskał środki na zadanie inwestycyjne, adaptację budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Sienkiewicza 16 w Tarnowskich Górach na potrzeby utworzenia Centrum Usług Społecznych. Została już podpisana umowa z wykonawcą. W wyremontowanym za ponad 3,9 miliona złotych budynku będą miały siedzibę m.in. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Punkt Interwencji Kryzysowej oraz Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności.
Zakres prac obejmuje: remont konstrukcji i wymianę przekrycia dachu, termomodernizację budynku, przebudowę strefy głównego wejścia, dobudowę nowych i remont istniejących przewodów kominowych, termomodernizację i remont tarasu, budowę pochylni dla niepełnosprawnych wraz ze schodami i balustradami oraz zmianę lokalizacji istniejącej zewnętrznej pochylni, budowa windy osobowej oraz prace związane z przebudową obiektu.