Przygotowania do Tour de Pologne

Data publikacji: 10 maja 2017

Tour de Pologne zawita w tym roku do Tarnowskich Gór w niedzielę 30 lipca. Trasa wyjazdu pobiegnie – jak co roku – przez gminę Świerklaniec, jedna z pętli obejmie też gminę Zbrosławice.
10 maja w Urzędzie Miejskim odbyło się w tej sprawie spotkanie z udziałem Lecha Piaseckiego, dyrektora sportowego TdP oraz przedstawicielami wspomnianych gmin, powiatu, straży miejskiej, straży pożarnej, policji, służb medycznych i zarządców dróg.

– Peleton po raz drugi wystartuje z Rynku przed godziną trzynastą – zapowiedział Piasecki, dodając, że kolarze z ekipami zaczną się pojawiać w mieście około godziny dziesiątej rano.
74. Tour de Pologne przejedzie przez nasze miasto w dwóch pętlach, kolarze pojawią się – licząc ze startem honorowym – trzy razy.

– Jestem pewien, że tarnogórzanie – jak zwykle – przywitają kolarzy serdecznie, my ze swojej strony możemy zapewnić, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik – powiedział Lechowi Piaseckiemu Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór.

W spotkaniu w Urzędzie Miasta poświęconym przygotowaniom do Tour de Pologne brali udział przedstawiciele Powiatu Tarnogórskiego: członek Zarządu Powiatu Krzysztof Łoziński, kierownik Biura Bezpieczeństwa Publicznego Janusz Bentkowski oraz kierownik Biura Komunikacji Społecznej Michał Kampa. Byli też obecni pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych.

Więcej szczegółów na temat 74. Tour de Pologne – w poniedziałek, czyli po warszawskiej konferencji otwierającej oficjalnie przygotowania do wyścigu.

(zdjęcia: UM Tarnowskie Góry)