Dzień Hutnika w Miasteczku Śląskim

Data publikacji: 11 maja 2017

Huta Cynku Miasteczko Śląskie ma od dziś nową instalację do neutralizacji ścieków, która kosztowała 26 milionów złotych. Ma też nowe logo. Instalację uroczyśce uruchomiono a logotyp odsłonięto podczas dzisiejszych uroczystych obchodów Dnia Hutnika.
Uroczystości rozpoczęły się jednak tradycyjnie pod figurą świętego Floriana – patrona hutników i strażaków – gdzie wiązanki kwiatów złożyli przedstawiciele władz samorządowych, związków zawodowych, służb mundurowych i organizacji pozarządowych.

Władze samorządowe powiatu tarnogórskiego reprezentowali starosta Krystyna Kosmala i członek Zarządu Powiatu Krzysztof Łoziński.

Huta w Miasteczku Śląskim jest największym w Polsce producentem cynku i ołowiu. Nowa instalacja do neutralizacji ścieków wyeliminowała zagrożenie niekontrolowanego wycieku materiałów niebezpiecznych do gleby.
– Przygotowując się do 50. rocznicy uruchomienia zakładu, która przypada w przyszłym roku, postanowiliśmy też zmienić nasze logo. Nowym logiem podkreślamy tradycję, ale nawiązujemy też do przyszłości – powiedział Mirosław Indyka, prezes zarządu spółki Huta Cynku Miasteczko Śląskie.

(zdjęcia: tarnowskiegory.naszemiasto.pl)