Profesjonalni, Sprawni, Pomocni – konkurs plastyczny o PSP

Data publikacji: 11 maja 2017
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Eliminacje powiatowe XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni” odbyły się w Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach.

Eliminacje powiatowe XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni” odbyły się w Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach. Celem konkursu, którego organizatorem jest komendant główny Państwowej Straży Pożarnej, jest przedstawienie Państwowej Straży Pożarnej poprzez sztukę, zwrócenie uwagi na ważne zjawiska i sytuacje mogące zdarzyć się w codziennym życiu oraz uwrażliwienie odbiorców i twórców na prawidłowe postępowanie w sytuacjach zagrożenia życia, a także ukazanie strażaków-ratowników w szerokim spektrum działań ratowniczo-gaśniczych.

Eliminacje powiatowe przeprowadziła komisja w składzie: przewodniczący – Katarzyna Wilk – inspektor w Wydziale Edukacji, Kultury i Sportu; sekretarz – Joanna Lech-Boryczka – główny specjalista w Wydziale Edukacji, Kultury i Sportu; członkowie: Sławomir Rak – zastępca komendanta powiatowego PSP w Tarnowskich Górach i Angelika Krzus – plastyk, pracownik Powiatowego Domu Kultury w Tarnowskich Górach.
Komisja oceniła nadesłane na konkurs prace i przyznała nagrody w poszczególnych kategoriach, określonych w regulaminie Konkursu, następującym osobom:

I grupa – uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych

I miejsce – Zosia Woźniczka, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 13, Tarnowskie Góry
II miejsce – Magdalena Piątek, Przedszkole nr 23, Tarnowskie Góry
III miejsce – Martyna Draus, Gminny Ośrodek Kultury w Świerklańcu
Wyróżnienia – Laura Raczek, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 13, Tarnowskie Góry; Karolina Kandora, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 13, Tarnowskie Góry,

II grupa – uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych

I miejsce – Marta Adamus, Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika,
II miejsce – Olga Sowa, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 im. Gwarków Tarnogórskich,
III miejsce – Julia Okos, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 13, Tarnowskie Góry,
Wyróżnienia – Katarzyna Chryń, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 im. Gwarków Tarnogórskich, Tarnowskie Góry; Weronika Wieszołek, Gminny Ośrodek Kultury w Świerklańcu,

III grupa – uczniowie gimnazjów (nagród nie przyznano – brak nadesłanych prac)

IV grupa – uczniowie i wychowankowie specjalnych ośrodków szkolno-
-wychowawczych, świetlic terapeutycznych (do 18 roku życia)

I miejsce – Jolanta Lelicka, SOSW Tarnowskie Góry,
II miejsce – Szymon Cyprian, SOSW Tarnowskie Góry,
III miejsce – Daniel Łucyszyn, SOSW Tarnowskie Góry,
Wyróżnienie – Patryk Rzepka, l.17. SOSW Tarnowskie Góry, Agnieszka Manowska, l.14. SOSW Tarnowskie Góry.

Laureaci zostaną nagrodzeni podczas podsumowania Powiatowego Forum Oświatowego, które odbędzie się 16 maja o godz. 11:00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego przy ul. Karłuszowiec 5 w Tarnowskich Górach.
Wyróżnione prace wezmą udział w etapie wojewódzkim konkursu.

Call Now ButtonZadzwoń teraz