Było klasycznie i artystycznie

Data publikacji: 22 maja 2017

19 maja w Tarnogórskim Centrum Kultury odbył się finał III Tarnogórskiego Przeglądu Muzyki Klasycznej dla Dzieci i Młodzieży „Klasycznie – Artystycznie”, którego organizatorami byli: prowadzony przez Powiat Tarnogórski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tarnowskich Górach, Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Pomocna Dłoń” i Tarnogórskie Centrum Kultury.
W imieniu samorządu powiatowego gratulacje wszystkim uczestnikom i podziękowania organizatorom złożył członek Zarządu Powiatu Tarnogórskiego Adam Baron.

W trakcie uroczystego finału ogłoszono wyniki przeglądu, nagrodzono najlepsze zespoły, po czym widzowie mogli obejrzeć występy laureatów.

A oto wyniki przeglądu:
KATEGORIA I (przedszkola i szkoły podstawowe):
Pierwsze miejsce – Zespół Szkół Specjalnych nr 6 Bytom – zespół Trees;
Drugie miejsce – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tarnowskich Górach – zespół Słoneczka;
Trzecie miejsce – Niepubliczne Przedszkole Ptasi Raj z Radzionkowa;
dwa wyróżnienia – zespoły z Przedszkola nr 26 w Tarnowskich Górach.
KATEGORIA II (gimnazja):
Pierwsze miejsce – Zespół Szkół Specjalnych w Radzionkowie – zespół Dzwoneczki;
Drugie miejsce – Zespół Szkół Specjalnych nr 40 w Zabrzu – zespół To ci heca.
KATEGORIA III (szkoły ponadgimnazjalne):
Pierwsze miejsce – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Lubliniec – zespół Tornado;
Drugie miejsce – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tarnowskich Górach – zespół Słoneczna Gromada;
Trzecie miejsce – Zespół Szkół Specjalnych w Radzionkowie – zespół Dzwoneczki;
GRAND PRIX – Zespół Szkół Specjalnych w Piekarach Śląskich.