Detektywi w akcji, czyli kryminalna gra w Świerklańcu

Data publikacji: 23 maja 2017

20 maja na ulicach Świerklańca odbyła się niezwykła rozgrywka. Kryminalna Gra Miejska „Tajemnica zaginionego skarbu” była wspaniałą przygodą, w której udział wzięło ponad 100 osób. Fabułę gry stworzył pisarz Dariusz Rekosz. Z okazji terenowej gry do Świerklańca przyjechał słynny serialowy agent Borewicz i detektyw Malanowski – aktor Bronisław Cieślak.

– Jest bardzo wielu chętnych do wzięcia udziału w grze, lista osób zgłoszonych jest już zapełniona i powstała lista rezerwowa – mówiła kilka dni przed imprezą dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Świerklańcu Hanna Przybyła.
Gra rozpoczęła się w sobotni ranek w świerklanieckiej bibliotece. Stamtąd uzbrojeni sprawcy wykradli cenny skarb. Gdzie go ukryli? Właśnie tego musieli dowiedzieć się uczestnicy zabawy. Maksymalnie czteroosobowe drużyny otrzymały wskazówki, które doprowadziły ich do punktów kontrolnych. Przy każdym z nich zawodnicy musieli wykazać się sprytem i umiejętnościami logicznego myślenia. Zwyciężyła drużyna, która najszybciej rozwiązała zagadkę, gdzie ukryty jest skarb.
– Skarb ukryto w podziemiach pod fontanną w parku. Niełatwo było to odgadnąć, a z gry wycofali się nawet panowie, którzy ponoć byli policjantami. Widocznie stwierdzili, że jak nie ma zabójstw i przemocy to dla nich żadna rozrywka – żartował Bronisław Cieślak podczas podsumowania imprezy w amfiteatrze.
Z tajemnicą zaginionego skarbu najlepiej poradziła sobie trzyosobowa drużyna Init3, która zwyciężyła grę przed drużyną Przyjaciół i Tajniaków. Na laureatów czekały atrakcyjne nagrody, a na koniec można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Organizatorem gry była Gminna Biblioteka Publiczna w Świerklańcu, partnerami Stowarzyszenie Miłośników Nakła Śląskiego im. J. Bursiga i Urząd Gminy Świerklaniec. Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.