40-lecie szpitala

Data publikacji: 19 czerwca 2017

14 czerwca 2017 r. w Pałacu w Rybnej odbyły się obchody 40-lecia istnienia Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach
im. dr B. Hagera – największego szpitala w powiecie tarnogórskim. Placówka posiada bardzo dobrą kadrę medyczną, nowoczesne zaplecze diagnostyczne,
13 oddziałów, zakłady diagnostyczne i lecznicze, SOR, szkołę rodzenia, zespół przyszpitalnych poradni specjalistycznych. Każdego roku z hospitalizacji korzysta ok. 17 tyś. pacjentów, a z usług poradni specjalistycznych ponad
40 tyś. osób. Przez cały okres istnienia leczono tu ponad 550 tyś. pacjentów.

40 tyś. osób. Przez cały okres istnienia leczono tu ponad 550 tyś. pacjentów.
W jubileuszu współorganizowanym przez Powiat Tarnogórski uczestniczyli: Krystyna Kosmala – Starosta Tarnogórski, Stanisław Torbus – Wicestarosta Tarnogórski, Krzysztof Łoziński, Adam Baron, Stanisław Wieczorek – Członkowie Zarządu Powiatu Tarnogórskiego, Adam Chmiel – Przewodniczący Rady Powiatu Tarnogórskiego oraz Radni Rady Powiatu Tarnogórskiego i przedstawiciele samorządów gminnych.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się również posłowie na Sejm: Barbara Dziuk, Tomasz Głogowski oraz Lucyna Ekkert, radna Województwa Śląskiego, przedstawiciele samorządu lekarskiego i pielęgniarskiego, przyjaciele i sponsorzy, a przede wszystkim pracownicy Szpitala.
W trakcie gali, wręczone zostały najbardziej zasłużonym we współpracy statuetki w kategorii: przyjaciel, partner, sponsor oraz podziękowania dla pracowników. Członkowie Zarządu Powiatu Tarnogórskiego wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Tarnogórskiego, przekazali w podarunku na ręce Izabeli Paprotnej – Prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego S.A. obraz oraz list gratulacyjny.
Nie zabrakło również powrotu do historii Szpitala, od momentu jego powstania 28 kwietnia 1977 r., poprzez rozwój i funkcjonowanie w poszczególnych dekadach. Całość imprezy uświetniona została występami artystycznymi.