Uwaga, upał!

Data publikacji: 28 czerwca 2017

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed upałem dla siedmiu województw w Polsce oraz cztery alerty przed burzą z gradem.
Nad Polską przemieszcza się ciepły front atmosferyczny, za którym płynie ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Front związany jest z rozległym niżem z centrum nad kanałem La Manche.
Dla województwa śląskiego wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia przed upałem
Prognozuje się temperaturę maksymalną w dzień od 30 st. C do 33 st. C. Temperatura minimalna w nocy wyniesie od 19 st. C do 22 st. C.

Dla województwa śląskiego wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia przed upałem