Rusza budowa nowego pawilonu w GCR

Data publikacji: 29 czerwca 2017
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Górnośląskie Centrum Rehabilitacji zostanie rozbudowane o nowy pawilon dla oddziału kardiologicznego. GCR otrzymało na jego budowę dofinansowanie z budżetu państwa i od samorządu wojewódzkiego. Dziś (29 czerwca 2017 r.) odbyło się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego. Starosta Krystyna Kosmala uczestniczyła w jego podpisaniu i wmurowaniu jako reprezentant samorządu powiatowego.

Górnośląskie Centrum Rehabilitacji zostanie rozbudowane o nowy pawilon dla oddziału kardiologicznego. GCR otrzymało na jego budowę dofinansowanie z budżetu państwa i od samorządu wojewódzkiego. Dziś (29 czerwca 2017 r.) odbyło się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego. Starosta Krystyna Kosmala uczestniczyła w jego podpisaniu i wmurowaniu jako reprezentant samorządu powiatowego. W uroczystości brał udział także członek Zarządu Powiatu Krzysztof Łoziński. Wydarzenie to zgromadziło przedstawicieli władz państwowych, samorządowych, służb mundurowych, instytucji i organizacji z terenu powiatu tarnogórskiego.
– Od 1999 roku prowadzimy badania satysfakcji wśród pacjentów. Około 10 lat temu pojawiły się regularne zarzuty, dotyczące braku łóżek oraz łazienek, oraz ogólnej ciasnoty. Niestety, pacjentom trzeba przyznać rację. Obecny budynek GCR-u został zbudowany w latach 60., zgodnie z ówczesnymi standardami – mówił podczas uroczystości dr Krystian Oleszczyk, dyrektor Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji.
Nowy pawilon zaprojektowano na 174 łóżka. Nie znaczy to jednak, że zwiększy się ogólna liczba miejsc w GCR, która obecnie wynosi 560. Inwestycja ma przede wszystkim zwiększyć komfort pacjentów. Do nowego pawilonu zostanie przeniesiony oddział kardiologiczny. Jeśli chodzi o warunki dla pacjentów, będzie można go porównać do średniej klasy hotelu. Znajdą się w nim sale jedno-, dwu- i trzyosobowe, a każdy pokój będzie miał odrębny węzeł sanitarny. Zwolnione miejsca w starym budynku zajmie oddział neurologiczny.
Budowa ma potrwać dwa lata.
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Repty” Górnośląskie Centrum Rehabilitacji im. gen. Jerzego Ziętka w Tarnowskich Górach jest specjalistycznym szpitalem rehabilitacyjnym, realizującym poszpitalną rehabilitację leczniczą w schorzeniach kardiologicznych, neurologicznych i urazowo-ortopedycznych. Rocznie leczy się tam około 7 tysięcy chorych.

Call Now ButtonZadzwoń teraz