Powiatowe obchody Święta Policji

Data publikacji: 5 lipca 2017
Herb Powiatu Tarnogórskiego

W środę 5 lipca w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim tarnogórscy policjanci uczestniczyli w uroczystej zbiórce z okazji powiatowych obchodów Święta Policji. Z tej okazji 71 funkcjonariuszy tarnogórskiej komendy mianowano na wyższe stopnie policyjne, a cztery osoby otrzymały nagrody burmistrza Tarnowskich Gór. Awanse wręczali zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn wraz z komendantem powiatowym policji w Tarnowskich Górach mł. insp.

W środę 5 lipca w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim tarnogórscy policjanci uczestniczyli w uroczystej zbiórce z okazji powiatowych obchodów Święta Policji. Z tej okazji 71 funkcjonariuszy tarnogórskiej komendy mianowano na wyższe stopnie policyjne, a cztery osoby otrzymały nagrody burmistrza Tarnowskich Gór. Awanse wręczali zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn wraz z komendantem powiatowym policji w Tarnowskich Górach mł. insp. Tadeuszem Stuchlikiem. Nagrody w imieniu burmistrza Tarnowskich Gór wręczył wiceburmistrz Piotr Skrabaczewski.
Na uroczystości obecni byli: senator Krystian Probierz, starosta tarnogórski Krystyna Kosmala, przewodniczący Rady Powiatu Tarnogórskiego Adam Chmiel, członkowie Zarządu Powiatu Tarnogórskiego Adam Baron i Krzysztof Łoziński, burmistrzowie i wójtowie miast i gmin powiatu tarnogórskiego, przedstawiciele sądu, prokuratury i służb mundurowych z terenu powiatu.
Po awansach i wyróżnieniach nastąpiły okolicznościowe wystąpienia, po których komendant Stuchlik zaprosił wszystkich obecnych na zwiedzanie wystaw, prezentowanych w Centrum Kultury Śląskiej.

A oto treść wystąpienia starosty Krystyny Kosmali z okazji Święta Policji:
Panowie komendanci, panie policjantki, panowie policjanci, pracownicy cywilni policji, szanowni goście!
Z okazji Święta Policji, które dzisiaj obchodzimy w powiecie tarnogórskim, a wkrótce będzie ono obchodzone na szczeblu wojewódzkim i krajowym, pragnę Państwu przede wszystkim serdecznie podziękować. Służba w policji wymaga od każdego z Was znakomitego przygotowania, szczególnych predyspozycji, determinacji, poświęcenia i odwagi oraz nieustannej pracy nad sobą, nad własnym rozwojem. Podejmujecie się Państwo najtrudniejszych społecznie zadań. Wielokrotnie musicie pracować pod ogromną presją czasu i błyskawicznie podejmować decyzje, od których zależy ludzkie życie, zdrowie i mienie. Z satysfakcją obserwuję, że zwiększa się w społeczeństwie uznanie dla Waszych działań. Gratuluję osobom, które otrzymały dziś nagrody i awanse, będące dowodem uznania ze strony przełożonych.
Z okazji Waszego święta życzę Wam wytrwałości i skuteczności w służbie, coraz lepszych warunków jej pełnienia, coraz większej satysfakcji, także finansowej. Życzę bezpiecznych powrotów do domu z każdej trudnej akcji i interwencji, a także tego, aby spokój i harmonia rodzinnego ogniska dawały Państwu wytchnienie po każdym dniu ciężkiej pracy. Serdeczne życzenia kieruję również do Waszych bliskich, dziękując za ich cierpliwość i wsparcie.

Call Now ButtonZadzwoń teraz