Dni Miasteczka Śląskiego

Data publikacji: 6 lipca 2017
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Tradycyjny korowód ze świętym Jerzym i smokiem na czele rozpocznie w najbliższą sobotę 8 lipca, dwudniowe obchody Dni Miasteczka Śląskiego. Korowód wyruszy o godzinie 16 spod parkingu pod ratuszem, od strony ul. M. Dudy. Przejdzie do parku Rubina. Tam około godziny 16.30 odbędzie się rozdanie nagród zwycięzcom miejskich konkursów, po czym na scenie wystąpią przedszkolaki, uczestnicy „Rubinowskiego godania” (godz. 17), Orkiestra Reprezentacyjna Gminy Miasteczko Śląskie (godz. 17.30), Korek (godz. 18.30) i gwiazda wieczoru – NeuOberschlesien (godz. 19.30).

Tradycyjny korowód ze świętym Jerzym i smokiem na czele rozpocznie w najbliższą sobotę 8 lipca, dwudniowe obchody Dni Miasteczka Śląskiego. Korowód wyruszy o godzinie 16 spod parkingu pod ratuszem, od strony ul. M. Dudy. Przejdzie do parku Rubina. Tam około godziny 16.30 odbędzie się rozdanie nagród zwycięzcom miejskich konkursów, po czym na scenie wystąpią przedszkolaki, uczestnicy „Rubinowskiego godania” (godz. 17), Orkiestra Reprezentacyjna Gminy Miasteczko Śląskie (godz. 17.30), Korek (godz. 18.30) i gwiazda wieczoru – NeuOberschlesien (godz. 19.30). Od godziny 21.00 do północy potrwa zabawa taneczna, którą poprowadzi DJ Silver Gee.

W niedzielę 9 lipca od godziny 15.00 wystąpią kolejno: zespoły taneczne Crazy, Smerfy, Krasnoludki, Minionki, Gumisie, Groszki, chór Sienkiewicz, zespół Brynica, Orkiestra Dęta Dzielnicy Żyglin i Żyglinek, Claudia i Kasia Chwołka oraz Grzegorz Poloczek z duetem Kola i Jula.

Ponadto 8 i 9 lipca w godz. 16.00-20.00 w parku Rubina będą gry i zabawy dla dzieci oraz wystawa prac zgłoszonych do konkursu plastycznego „Moje piękne miasto – Pasieki”.

Szczegółowy program Dni Miasteczka Śląskiego publikujemy na plakacie, w załączniku.

Call Now ButtonZadzwoń teraz