Wernisaż połączony z koncertem

Data publikacji: 13 lipca 2017

Niezwykle utalentowany Rosjanin Andriej Turicyn – malarz, rysownik i muzyk – jest jednym z uczestników Międzynarodowego Pleneru Artystycznego „Powiat Tarnogórski 2017”. Koncert piosenek rosyjskich w jego wykonaniu będzie dodatkową atrakcją wernisażu prac artystów uczestniczących w plenerze.
Wernisaż i koncert odbędą się w najbliższą sobotę, 15 lipca, w galerii „Kałamarz” przy ul. Górniczej w Tarnowskich Górach. Początek wernisażu – o godzinie 18.00, początek koncertu – o 19.00. Wstęp jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Andriej Turicyn pochodzi ze Swietłogorska w Obwodzie Kaliningradzkim. Przez część swojego życia był niewidomy. Po długotrwałej kuracji odzyskał wzrok i zafascynowała go sztuka. Nie tylko maluje i rysuje (oleje, akryle, akwarele i pastele) ale też gra, śpiewa i komponuje.
Ma w swoim dorobku ponad 25 wystaw indywidualnych w Rosji, Polsce i Holandii oraz udział w około 60 wystawach zbiorowych. Za woją działalność artystyczną i społeczną został uhonorowany wieloma nagrodami, m.in. Ministra Kultury Rosji i Gubernatora Okręgowego Kaliningradu.

W Międzynarodowym Plenerze Artystycznym „Powiat Tarnogórski 2017” biorą udział: Vera Kalinowska (Ukraina), Paweł Turicyn i Andriej Turicyn (Rosja), Maria i Helmut Hőchlieger (Niemcy), Lila Konat (Wielka Brytania) oraz artyści z Polski: Edward Kostka, Mieczysław Filipiak, Grzegorz Haiski, Bożena Szpak, Zdzisław Szpak, Bernadeta Nowak, Jadwiga Mika, Beata Hetmańczyk, Mirosław Ogiński, Michał Ogiński, Katarzyna Karkoła i Sylwia Gromadzka-Staśko.