Gratulujemy awansu, Panie Komendancie!

Data publikacji: 18 lipca 2017

17 lipca, podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji, komendant powiatowy policji w Tarnowskich Górach Tadeusz Stuchlik otrzymał z rąk komendanta wojewódzkiego, inspektora Krzysztofa Justyńskiego, akt mianowania na stopień inspektora policji. Oficjalnie nowym stopniem będzie się mógł posługiwać od 24 lipca, kiedy to odbędą się ogólnopolskie obchody Święta Policji. Jednak my Panu już dziś, Panie Komendancie, serdecznie gratulujemy zasłużonego awansu!

Tadeusz Stuchlik objął służbę w tarnogórskiej komendzie 1 czerwca 2014 roku jako zastępca komendanta powiatowego policji. Obowiązki komendanta zaczął pełnić od 1 stycznia 2015 roku.
Przed przeniesieniem do Tarnowskich Gór był przez 20 lat związany z policją w Zabrzu. Począwszy od 1994 roku służył w tym mieście w wydziale prewencji, a następnie w wydziale do walki z przestępczością gospodarczą. Po ukończeniu Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie był kolejno komendantem komisariatu pierwszego, piątego i wreszcie drugiego w Zabrzu.
Ukończył także podyplomowe studia menadżerskie na Uniwersytecie Śląskim.
Jego pasją jest pływanie. Wielokrotnie reprezentował policję na zawodach pływackich rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Wojewódzkie obchody Święta Policji, na których komendant Stuchlik otrzymał awans na inspektora, odbyły się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, z udziałem I Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Andrzeja Szymczyka. Spotkanie było okazją do wręczenia orderów, odznaczeń i aktów mianowania.
Samorząd Powiatu Tarnogórskiego reprezentowała podczas wczorajszej uroczystości starosta Krystyna Kosmala. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, prokurator krajowy Bogdan Święczkowski, I zastępca komendanta głównego policji nadinsp. Andrzej Szymczyk, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.
Po uroczystym apelu zebrani mogli przyjrzeć się pokazowi musztry paradnej, a następnie wysłuchać koncertu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.