Tour de Pologne ponownie w powiecie tarnogórskim

Data publikacji: 31 lipca 2017
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Tysiące mieszkańców powiatu przywitało najlepszych kolarzy na świecie, którzy ponownie zawitali do Tarnowskich Gór podczas II etapu 74. Tour de Pologne. Tym razem trasa wyścigu przebiegała przez trzy gminy powiatu tarnogórskiego: Tarnowskie Góry, Zbrosławice i Świerklaniec. Przed startem z płyty tarnogórskiego rynku, dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang, w podziękowaniu za pomoc w organizacji etapu, wręczył pamiątkową koszulkę burmistrzowi Arkadiuszowi Czechowi oraz staroście Krystynie Kosmali.

Tysiące mieszkańców powiatu przywitało najlepszych kolarzy na świecie, którzy ponownie zawitali do Tarnowskich Gór podczas II etapu 74. Tour de Pologne. Tym razem trasa wyścigu przebiegała przez trzy gminy powiatu tarnogórskiego: Tarnowskie Góry, Zbrosławice i Świerklaniec. Przed startem z płyty tarnogórskiego rynku, dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang, w podziękowaniu za pomoc w organizacji etapu, wręczył pamiątkową koszulkę burmistrzowi Arkadiuszowi Czechowi oraz staroście Krystynie Kosmali. W uroczystym starcie II etapu TdP, oprócz starosty, udział wzięli członkowie Zarządu Powiatu Adam Baron i Krzysztof Łoziński.

Na tarnogórskim rynku, kolejny raz, nie zawiedli kibice. Fani kolarstwa owacyjnie powitali m.in. takich zawodników jak Rafał Majka, Peter Sagan czy Maciej Bodnar, który w tym roku na TdP jest gościem honorowym. Zanim peleton wyruszył w stronę Katowic, gdzie mieściła się meta etapu, tłumy kibiców dopingowały kolarzy na rundzie wokół tarnogórskiej starówki. II etap 74. Tour de Pologne z Tarnowskich Gór do Katowic wygrał Włoch Sacha Modolo.

Dziś 31 lipca, kolarze będą zmagali się na trasie z Jaworzna do Szczyrku. We wtorek zawodnicy będą mieli do pokonania aż 238 kilometrów na trasie z Zawiercia do Zabrza. Dzień później TdP zawita na Podkarpacie i trasę z Nagawczyny do Rzeszowa. W przedostatni dzień zmagań wyścig ponownie zawita do Małopolski. Tym razem kolarze będą musieli pokonać 189 kilometrów na trasie z Wieliczki do Zakopanego. Siódmy i ostatni etap tegorocznej edycji TdP odbędzie się 4 sierpnia na Podhalu. Zawodnicy tego dnia przejadą 132 kilometry na trasie wokół Bukowiny Tatrzańskiej.

Call Now ButtonZadzwoń teraz