Współpraca z gminami

Data publikacji: 7 sierpnia 2017

Kolejne, czwarte już spotkanie Zarządu Powiatu Tarnogórskiego z burmistrzami i wójtami miało miejsce 4 sierpnia w Starostwie Powiatowym. Tym razem szczegółowo omówiono niedawną awarię w Wydziale Geodezji oraz dyskutowano nad szybkim rozwiązaniem tego problemu. Starosta Krystyna Kosmala poinformowała zebranych, że w Starostwie zapadła decyzja o zmianie systemu geodezyjnego.

Prace nad modyfikacją systemu już trwają – powiedziała starosta – Najwięcej czasu pochłonie transfer danych ze starego systemu do nowego. Podczas dyskusji ustalono sposób współpracy gmin z powiatem przy konwersji danych geodezyjnych oraz omówiono potencjalne problemy z tym związane.

W spotkaniu uczestniczyli: starosta tarnogórski Krystyna Kosmala, wicestarosta Stanisław Torbus, członkowie Zarządu Powiatu Adam Baron i Krzysztof Łoziński, burmistrz Tarnowskich Gór Arkadiusz Czech, burmistrz Miasteczka Śląskiego Krzysztof Nowak, burmistrz Radzionkowa Gabriel Tobor, burmistrz Kalet Klaudiusz Kandzia, wójt Zbrosławic Wiesław Olszewski, wójt Świerklańca Marek Cyl, wójt Krupskiego Młyna Jan Murowski, a także Jarosław Leńdźwa i Krzysztof Głaz – pracownicy Starostwa.