Żołnierze świętują

Data publikacji: 11 sierpnia 2017

Uroczysty apel z okazji Święta Wojska Polskiego odbył się dziś w koszarach 5 Pułku Chemicznego im. gen. broni Leona Berbeckiego. W obchodach wojskowego święta udział wzięli m.in. starosta Krystyna Kosmala i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tarnogórskiego Kazimierz Gwóźdź. Święto Wojska Polskiego to znakomita okazja, aby naszym siłom zbrojnym podziękować za to, jak dzisiaj służą Polsce, jakie ryzyka i wyzwania muszą udźwignąć – powiedziała starosta – Wyrażam uznanie dla waszej gotowości i ofiarności na rzecz zapewnienia naszej ojczyźnie pokoju. W trakcie obchodów dokonano także awansów żołnierzy 5 Pułku Chemicznego w Tarnowskich Górach oraz wręczono medale i odznaczenia wojskowe.