Turniej o puchar Starosty Tarnogórskiego w boule

Data publikacji: 14 sierpnia 2017

Pomimo niesprzyjającej, deszczowej pogody w sobotę 12 sierpnia – 22 zawodników z województwa śląskiego i małopolskiego wzięło udział w turnieju o puchar Starosty Tarnogórskiego w boule. Impreza została zorganizowana na terenie ośrodka „Start” nad zalewem Nakło – Chechło. Gośćmi honorowymi turnieju byli: wicestarosta Stanisław Torbus oraz członek Zarządu Powiatu Adam Baron. Gra w boule (petanka) należy do najliczniej reprezentowanych dyscyplin sportu na świecie – w samej Francji, skąd pochodzi gra, liczba licencjonowanych zawodników wynosi 600 tysięcy. Petanka jest uprawiana coraz częściej w Polsce, głównie w parkach i niewybetonowanych skwerach. W Polskiej Federacji Petanque zrzeszonych jest ponad 25 klubów.