Rocznica strajków w Fazosie

Data publikacji: 22 sierpnia 2017

21 sierpnia 1980 roku w tarnogórskiej Fabryce Zmechanizowanych Obudów Ścianowych FAZOS wybuchł strajk. To był pierwszy śląski zakład, który się na to zdecydował. Związkowcy z Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” oraz reprezentanci władz powiatu i miasta upamiętnili rocznicę tego wydarzenia. W uroczystości uczestniczyli: Starosta Tarnogórski Krystyna Kosmala, wicestarosta Stanisław Torbus, członek Zarządu Powiatu Adam Baron.

Pragnę wyrazić szacunek dla determinacji organizatorów i uczestników tamtego strajku – mówił wicestarosta Stanisław Torbus – Dziękuję wam, że jako przedstawiciel młodego pokolenia, mogę dziś swobodnie przemieszczać się po wolnej Europie.

Na zakończenie uroczystości uczestnicy złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą strajk.