Uwaga na afrykański pomór świń!

Data publikacji: 25 sierpnia 2017

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tarnowskich Górach pragnie poinformować o pogarszającej się sytuacji epizootycznej związanej z występowaniem afrykańskiego pomoru świń (ASF) na terytorium Polski.

Choroba stanowi zagrożenie dla milionów świń i dzików oraz powoduje olbrzymie straty ekonomiczne. Afrykański pomór świń, który nie jest groźny dla ludzi, może być przenoszony przez żywność. W związku z powyższym prosimy wyrzucać resztki jedzenia wyłącznie do zamykanych pojemników na odpady.