Dożynki Województwa Śląskiego

Data publikacji: 28 sierpnia 2017

W Tworkowie, w powiecie raciborskim odbyły się XVIII Dożynki Województwa Śląskiego. Uroczystości rozpoczęła msza polowa w ruinach zamku. Następnie ulicami wsi, znajdującej się w gminie Krzyżanowice przejechał barwny korowód. W programie znalazły się również prezentacje koron dożynkowych oraz wręczenie Odznak Honorowych za Zasługi dla Województwa Śląskiego i odznaczeń Zasłużony dla Rolnictwa. W obchodach rolniczego święta udział wziął wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tarnogórskiego Kazimierz Gwóźdź.