Uwaga: w lasach leżą szczepionki dla lisów

Data publikacji: 8 września 2017

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tarnowskich Górach informuje, że w dniach 13 – 22 września na terenie całego województwa śląskiego prowadzona będzie akcja wykładania z samolotów szczepionki przeciwko wściekliźnie dla lisów. Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie jest prowadzona cyklicznie, zwykle wiosną i jesienią. Przynęty ze szczepionką przypominają szare kostki. W środku jest plastikowy pojemnik z płynną szczepionką. Służby weterynaryjne apelują o nie podnoszenie szczepionek z ziemi.