Wspólnie o profilaktyce zdrowotnej

Data publikacji: 8 września 2017

Wspólne działania na rzecz profilaktyki zdrowotnej w powiecie tarnogórskim to temat spotkania członków Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy Staroście Tarnogórskim oraz Izabeli Paprotnej – prezesa Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego S.A. w Tarnowskich Górach z organizacjami pozarządowym, które odbyło się 7 września w Starostwie Powiatowym z udziałem wicestarosty Stanisława Torbusa.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji, nasz szpital realizuje przede wszystkim misję społeczną – mówiła podczas spotkania Izabela Paprotna Szpital chętnie włączy się do akcji czy eventów inicjowanych przez organizację pozarządowe.

Podczas spotkania dyskutowano również o bezpłatnym programie badań przesiewowych dla wczesnego wykrywania raka jelita grubego, który wkrótce będzie realizowany przez Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy S.A. w Tarnowskich Górach.

Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych przy Staroście Tarnogórskim działa w składzie: przewodnicząca Gabriela Kowalska – prezes stowarzyszenia Serdeczni w Tarnowskich Górach, wiceprzewodnicząca Ilona Koptyńska – kierownik stacji Caritas Diecezji Gliwickiej, sekretarz Ilona Samorodny – pracownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowskich Górach oraz członkowie: Ewa Brachaczek – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowskich Górach i Norbert Galla – prezes Polskiego Związku Limfologicznego w Chorzowie.